صدور آنی بیمه مسافرتی

تقریبا همه ما به سفر کردن علاقمند هستیم و بخشی از زندگی ما است. برای یک سفر خوب و لذت بخش نیازمند برنامه ریزی دقیق هستیم که این مسئله در سفرهای خارجی بیشتر اهمیت پیدا میکند. بسیار اتفاق می افتد که مدت طولانی برای سفر برنامه ریزی میکنیم اما همیشه ممکن است اتفاقاتی بیوفتد که برنامه سفر مطابق میل ما پیش نرود و همه چیز بهم میریزد. از بیماری های ناگهانی تا کنسل شدن پرواز. این تغییرات در سفرهای خارجی هزینه های بسیار زیادی برای شما در بر خواهد داشت و چه بسا شما قادر به پرداخت هزینه های ناشی از این اتفاقات غیرمنتظره نباشید و به سختی زیادی بیوفتید

در چنین شرایطی تنها چیزی که میتواند باعث ایجاد اطمینان خاطر در شما شود بیمه ی مسافرتی است که میتوانید در مواقع اینگونه آسیب ها و خسارت ها از خدمات آنها استفاده کنید. بیمه های مسافرتی هزینه سفر را افزایش میدهند اما ارزشش را دارد و میتوانید با خیال راحت از سفر خود لذت ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیمه مسافرتی با کارشناسان “آریا سفر” در ارتباط باشید.

تلفن: 66551761 – 66533254 – 66533072 – 66531091 (021)

بیمه های مسافرتی انواع مختلفی دارند و بر اساس قراردادی که بین بیمه گذار و بیمه شونده بسته میشود حوادث مختلفی مثل هزینه های درمانی و بیمارستانی از جمله جراحی، پانسمان، آزمایش های پزشکی، هزینه بیهوشی، هزینه دارو، دندانپزشکی و حوادث دیگری از قبیل لغو پروازها، گم کردن چمدان ها و وسایل سفر، انواع سوانح هوایی و بلایای طبیعی را تحت پوشش قرار میدهند.

تهیه بیمه نامه برای سفر باید قبل از سفر و در همزمان با برنامه ریزی ها انجام شود. این بیمه نامه ها را میتوان برای یک سفر یا تعداد بیشتری سفر در بازه های زمانی مختلف تهیه کرد. اطمینان حاصل کنید مدت پوشش بیمه مسافرتی شما قبل از پایان سفر به اتمام نرسد.

یکی از مواردی که معمولا در بیمه های مسافرتی تحت پوشش قرار میگیرند هزینه های پزشکی است که برای کشورهایی مانند آمریکا که هزینه های مخارج پزشکی در آنها بسیار بالا است استفاده میشوند.

صدور آنی بیمه مسافرتیچه مواردی تحت پوشش بیمه های مسافرتی قرار میگیرد؟

– فوریت های پزشکی

در صورت بروز جراحات و بیماری ناگهانی در صورتی که شخص بیمه شونده نیاز به اقدامات پزشکی از جمله انتقال به بیمارستان، بستری شدن و … داشته باشد شرکت بیمه گذار موظف است هزینه های آن را تا سقف مندرج در بیمه نامه پرداخت نماید.

– فوریت های دندانپزشکی

در صورتی که شخص نیاز به استفاده از خدمات دندانپزشکی داشته باشد بیمه هزینه های آن را تا سقف مندرج در بیمه نامه پرداخت میکند. البته فوریت های دندانپزشکی بسته به نوع بیمه نامه ممکن است شامل هزینه های پروتز یا ترمیم دندان ها نباشد.

– مرگ ناگهانی

اگر شخص بیمه شوند خارج از ایران فوت کند شرکت بیمه گذار هزینه های متعارف مربوط به تهیه تابوت و برگرداندن جسد شخص با اولین پرواز به کشورش را پرداخت مینماید. همچنین اگر شخص فرزند زیر 15 سال داشته باشد که در اثر فوت سرپرست دیگر قادر به ادامه سفر نیستند بیمه گذار موظف است آن ها را به کشور بازگرداند

– موارد حقوقی

اگر مشکلات و موارد حقوقی مثل نقض غیرعمدی قوانین کشور مقصد برای شخص بوجود آید بیمه بر طبق بیمه نامه هزینه های مربوط به آن را پرداخت خواهد نمود

– موارد دیگری که بیمه ها معمولا تحت پوشش قرار میدهند عبارتند از:

هزینه های برگشت پیش بینی نشده در صورتی که شخص نتواند از بلیط برگشت استفاده کند

هزینه های تهیه مدارکی که در طول سفر مفقود شوند

هزینه های برگرداندن چمدان ها یا وسایلی که در بار مفقود شده اند(در صورت پیدا شدن)

و….

لازم به توضیح است که اگر سفر شخص بیشتر از 92 روز متوالی طول بکشد در روزهایی که اضافه بر این زمان خارج از کشور بماند نمیتواند از خدمات بیمه استفاده کند. بیماری های سابقه دار یا مزمن که از قبل در شخص وجود داشته باشند، هرگونه جراحت یا صدمه ناشی از اعمالی که ماهیتا خطرناک هستند و شخص از خطر آن ها اطلاع دارد، موارد ناشی از جنگ و تروریسم و… تحت پوشش بیمه ها قرار نمیگیرند.

البته بسیاری از مواردی که معمولا تحت پوشش بیمه ها قرار نمیگیرند با پرداخت حق بیمه اضافی میتوانند به خدمات بیمه ای شما اضافه شوند.

همانطور که دیدید بیمه های مسافرتی در سفرهای خارجی بسیار ضروری و از ملزومات سفر هستند. خود و همراهانتان را بیمه کنید تا از سفری با آسودگی خیال لذت ببرید.