وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا | مراحل درخواست وقت سفارت ایتالیا

ایتالیا به دلیل دارا بودن جاذبه های توریستی بیشمار و مکانهای تاریخی زیبایش از مجبوب ترین کشورهای توریستی برای ایرانیان میباشد. کشور ایتالیا عضو اتخادیه اروپا و یکی از کشورهای شینگن است. بنابراین مسافرانی که قصد سفر به این کشور تاریخی را دارند باید برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا اقدام نمایند.
اولین گام برای دریافت ویزای هر کشور تعیین نوع هدف و در نتیجه تعیین نوع ویزای درخواستی است. پس از تعیین نوع ویزا اعم از تجاری، توریستی، تحصیلی و …، مرحله ی بعدی تعیین وقت سفارت ایتالیا است. وقت سفارت در واقع نوبتی است که سفارت ایتالیا به متقاضیان میدهد و طی این تاریخ متقاضیان باید در روز و ساعت مشخصی جهت ارائه مدارک، مصاحبه، انگشت نگاری و … در سفارت حضور یابند. لازم به ذکر است حضور فرد متقاضی در روز مصاحبه الزامی است.
با توجه به حجم بالای درخواست وقت سفارت ایتالیا، متقاضیان با دردسرها و مشکلات زیادی روبرو میباشند. متقاضیان دریافت ویزای ایتالیا به منظور درخواست ویزای توریستی ایتالیا و یا ویزای تجاری ایتالیا می‌توانند به آدرس اینترنتی که از طریق سایت سفارت ایتالیا مشخص شده، مراجعه کنند. پس از ورود به سایت و ساخت اکانت کاربری و انجام مراحل آن، درخواست خود را ثبت و جهت اخذ وقت ملاقات اقدام نمایید. زمان باز شدن سایت سفارت و تعیین وقت سفارت ایتالیا به صورت نامنظم است و زمان نوبت دهی مشخص نیست. همچنین پس از باز شدن وقت ها در مدت زمان کوتاه چند دقیقه ای تمام وقت ها پر می شود. از این رو آژانس های مسافرتی و مسافران به یک کارشناس خبره جهت گرفتن وقت سفارت ایتالیا نیاز دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وقت سفارت ایتالیا با کارشناسان “آریا سفر” در ارتباط باشید.

تلفن: 66551761 – 66533254 – 66533072 – 66531091 (021)

چک لیست مدارک وقت سفارت ایتالیا

گام بعدی برای دریافت ویزای ایتالیا تهیه چک لیست مدارک و فرم های مربوط به سفارت ایتالیا است. در اولین مرحله لازم است فرم سفارت ایتالیا را تهیه و در کمال دقت و صداقت تکمیل نمایید. مرحله ی بعد تهیه ی چک لیست مدارک می باشد که با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت میباشد. لازم است متقاضی تمام مدارک را به صورت کاغذی آماده کند و در هنگام مراجعه به سفارت در روز تعیین شده جهت مصاحبه، مدارک را ارائه دهد.