وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه | اخذ ویزای فرانسه

سفر کردن به تعدادی از کشورها مستلزم داشتن ویزای آن کشورها می باشد. برای ورود به کشور فرانسه نیز مسافران ملزم به دریافت ویزا میباشند. با توجه به اینکه کشور فرانسه یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن می باشد در اینصورت جهت ورود به این کشور نیازمند ویزای شینگن می باشید. اولین گام و مرحله برای دریافت ویزای شینگن فرانسه تعیین وقت سفارت فرانسه میباشد. وقت سفارت فرانسه در واقع نوبتی است که سفارت فرانسه برای متقاضیان ویزای فرانسه تعیین میکند. در این روز مشخص متقاضی به همراه مدارک مورد نیاز و خواسته شده توسط سفارت و نیز فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه به کنسولگری فرانسه مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه میدهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وقت سفارت فرانسه با کارشناسان “آریا سفر” در ارتباط باشید.

تلفن: 66551761 – 66533254 – 66533072 – 66531091 (021)

ویزای شینگن فرانسه | مراحل اخذ وقت سفارت فرانسه

اولین گام برای دریافت ویزای شینگن فرانسه تکمیل کردن فرم وقت سفارت فرانسه میباشد. فرم مربوطه را با دقت مطالعه کرده و در هنگام پر کردن فیلدهای خواسته شده نهایت دقت را داشته باشید. این فرم شامل موارد بسیار دقیقی است و از اهمیت بالایی برخوردار میباشد و ممکن است با داشتن کوچکترین خطایی در ثبت اطلاعات، افسر سفارت فرانسه صلاحیت شما را تایید نکند و در نتیجه از ویزای شینگن فرانسه محروم شوید. متقاضیان ویزای فرانسه می بایست جهت اخذ ویزای شنگن فرانسه نسبت به تکمیل کردن فرم وقت سفارت فرانسه اقدامات لازم رو انجام بدهند. پس از دریافت فرم و تکمیل آن متقاضی میبایست بعدی فرم تکمیل شده را به آدرس ایمیل سفارت ارسال کند. در اینصورت سفارت بعد از دریافت ایمیل متقاضی به بررسی درخواست متقاضیان پرداخته و پس از بررسی درخواست ها ایمیلی به متقاضیان ارسال می کند که ایمیل مربوطه حاوی وقت دقیق مصاحبه شخص می باشد و متقاضی می بایست طبق اعلام تاریخ مصاحبه در ایمیل ارسال شده سفارت در شرکت VFS واقع در مرکز تجاری پالادیوم همراه با مدارک مورد نیاز در وقت تعیین شده سفارت حضور داشته باشد.
مرحله ی بعد تهیه ی چک لیست مدارک می باشد که با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت میباشد. جهت دریافت هر نوع ویزایی از جمله ویزای فرانسه لازم است متقاضی تمام مدارک را به صورت کاغذی آماده کند و در هنگام مراجعه به سفارت در روز تعیین شده جهت مصاحبه، مدارک را ارائه دهد. بنابراین به مدارکی که به شکل الکترونیکی و ضمیمه ایمیل درخواست تعیین وقت باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
متقاضیان دریافت ویزای شینگن فرانسه میتوانند به منظور درخواست ویزا می‌توانند به آدرس اینترنتی که از طریق سایت سفارت فرانسه مشخص شده، مراجعه کنند و پس از ایجاد حساب کاربری و انجام مراحل مربوط به آن، درخواست خود را ثبت و جهت اخذ وقت ملاقات اقدام نمایند. زمان باز شدن سایت تعیین وقت سفارت فرانسه به صورت نامنظم میباشد و زمان نوبت دهی مشخص نمیباشد و همچنین پس از باز شدن وقت ها در مدت زمان کوتاه چند دقیقه ای تمام وقت ها پر می شود. از این رو آژانس های مسافرتی و مسافران به یک کارشناس خبره جهت گرفتن وقت سفارت فرانسه نیاز دارند.

وقت فوری فرانسه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه

جهت دریافت ویزای توریستی فرانسه، مدارک زیر را آماده داشته باشید و پس از تطابق با چک لیست مدارک ویزای شینگن فرانسه و اطمینان از اینکه تمام مدارک ترجمه شده باشند، در تاریخ مقرر شده از سوی سفارت به سفارت فرانسه مراجعه نمایید. لازم به ذکراست که اصل تمام مدارک باید همراه با کپی آن‌ها ارائه شود. سفارت فرانسه پس از بررسی مدارم متقاضی، اصل مدارک را (به جز آنهایی که مستقیم خطاب به سفارت است) باز خواهد گرداند.

چک لیست مدارک دریافت ویزای شینگن فرانسه

1- فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه: فرم درخواست روادید کوتاه مدت برای فرانسه که باید به زبان انگلیسی و یا فرانسوی تکمیل شود.
2- دو قطعه عکس رنگی 4×3: دو قطعه عکس رنگی با مشخصات زیر
مشخصات عکس:
– به تازگی گرفته شده باشد (زمان آن بیشتر از ۶ ماه نباشد)
– رنگی باشد.
– پس زمینه عکس سفید باشد.
– عکس باید شفاف بوده و صورت در مرکز آن قرار داشته باشد
– عکس در کاغذ معمولی عکاسی چاپ شده باشد.
– گردی کامل صورت، بدون لبخند (بدون عینک آفتابی، هر گونه کلاه، مگر اینکه متقاضی چنین اقلامی را بخاطر اعتقاد مذهبی یا پیشینه ی قومی خود بپوشد)
3- اصل گذرنامه متقاضی به همراه کپی: اعتبار گذرنامه باید حداقل سه ماه پس از پایان اعتبار روادید درخواستی بوده و حداقل دارای 2 صفحه مهر نخورده و خالی باشد.
4- کپی روادید شینگن قبلی: فتوکپی کلیه روادیدهای شینگن که تاکنون دریافت کرده اید (بر روی گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی) و فتوکپی همه مهرهای ورود و خروج
5- شناسنامه: اصل شناسنامه فرد متقاضی به همراه کپی تمام صفحه ها
6- اسناد وضع اجتماعی حرفهای و تمکن مالی
الف) کارمندان: قرارداد کار، صورتحساب بانکی شش ماه گذشته، رضایتنامه کارفرما مبنی بر خروج متقاضی، مفاصا حساب مالیاتی
ب) برای تجار و بنگاه داران: آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و اظهارنامه ثبت در ثبت شرکتها، کارت بازرگانی یا پروانه کسب، پرینت گردش حساب بانکی 6 ماهه، مفاصا حساب مالیاتی
ج) مشاغل آزاد: کپی جواز کسب، صورتحساب گردش حساب بانکی 6 ماه گذشته
د) بازنشستگان: فیش حقوق بازنشستگی
ه) برای کودکان و دانشجویان: گواهی تقبل هزینه توسط یکی از والدین، اسناد هویتی، تمکن مالی و وضع حرفهای شخصی که هزینههای سفر را تأمین میکند، اجازه خروج رسمی پدر وقتی فرزند بدون پدر خود مسافرت میکند، گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه یا دانشگاه یا گواهی ثبت نام برای سال آینده، گواهی برخورداری از محل سکونت در فرانسه
7- پرداخت 120 یورو در روز ارائه مدارک
8- واچر هتل (در صورت نداشتن رزرو هتل، مسافر باید مدارک توان مالی تأمین هزینه ها به اندازه دهد)
9- بلیط رفت و برگشت
10- بیمه نامه بین المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدأ مبنی بر پوشش هزینههای احتمالی بازگشت به کشور مبدأ به دلیل پزشکی، درمان پزشکی اورژانس و یا هزینههای بستری اورژانس در سرتاسر فضای شنگن تا سقف تضمین شده یورو برای تمام مدت اقامت گواهی کند. (دارنده روادید کثیرالسفر موظف به ارائه بیمه نامه معتبر برای ۳۰،۰۰۰حداقل مدت اولین سفر بوده، تهیه بیمه نامه برای سفرهای بعدی بر عهده خود اوست)
11- نامه ای که در آن کاملا هدف از سفر به فرانسه ذکر شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وقت سفارت فرانسه با کارشناسان “آریا سفر” در ارتباط باشید.

تلفن: 66551761 – 66533254 – 66533072 – 66531091 (021)