ویزای آمریکا

اقامت و مهاجرت آمریکا

ایالات متحده آمریکا کشوری با بیش از 327 میلیون نفر جمعیت و وسعتی معادل 9.8 میلیون کیلومتر مربع است که در قاره آمریکا واقع شده است. این کشور با پایتخت واشنگتن دی سی دارای 50 استان است و چهارمین کشور بزرگ جهان از نظر وسعت محسوب میگردد. دین رسمی این کشور مسیحی و زبان رسمی این کشور انگلیسی است. پرجمعیت ترین شهر آمریکا نیویورک و پول کشور آمریکا دلار آمریکا است که معتبرترین واحد پولی جهان شناخته می شود. همسایگان این کشور پهناور کانادا، مکزیک و روسیه هستند.
امروزه آمریکا یکی از مهمترین و در عین حال پر طرفدارترین مقاصد مهاجرت در جهان محسوب میگردد. ایرانیان بسیاری کشور آمریکا را به عنوان مقصد اصلی اقامت و مهاجرت خود در نظر می گیرند. اما بدلیل روابط سیاسی این دو کشور مهاجرت به آمریکا بسیار سخت و گاهی امکان ناپذیر است. این که راههای مهاجرت به آمریکا کدام هستند و بهترین گزینه برای اخذ اقامت آمریکا چیست جای بررسی و بحث دارد.
به طور کلی مهاجرت به آمریکا به دو صورت امکان پذیر است: اقامت دائم و اقامت موقت. که هر کدام از این دو راه بسته به شرایط فرد مطلوب است. چنانچه قصد اقامت دائم در آمریکا را داشته باشید بایستی حتما ویژگی های خاصی نیز دارا باشید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای آمریکا با کارشناسان “آریا سفر” در ارتباط باشید.

تلفن: 66551761 – 66533254 – 66533072 – 66531091 (021)

اخذ گرین کارت و سیتیزن شیپ

گرین کارت آمریکا در واقع نوعی کارت شناسایی است که هویت فرد مهاجر و یک خارجی را در آمریکا به طور خلاصه بیان می کند. این نوع از اقامت توسط دولت آمریکا حمایت می شود و کاملا قانونی است. دارنده ی گرین کارت یا کارت سبز آمریکا، شهروند آمریکایی محسوب میشود و میتواند در این کشور اقامت و کار کند. گرین کارت آمریکا تا زمانی دارای اعتبار است که فرد دارنده ی آن، هیچ عمل غیر قانونی و خلاف قوانین آمریکا را انجام نداده باشد در غیر این صورت از کشور اخراج شده و تمام حقوق ناشی از گرین کارت نیز حذف می گردد.
سیتیزن به شهروندانی گفته می شود که به صورت قانونی و قطعی آمریکایی محصوب میگردند و دارای مزایای بیشتری نسبت به افراد دارای گرین کارت هستند.
در هر دو نوع ذکر شده اقامت و شهروندی در کشور آمریکا امکان پذیر است. با توجه به شرایط و نحوه ی اخذ اقامت هر دو می تواند گزینه ای منطقی برای مهاجرت به آمریکا محسوب گردد. در کشور آمریکا عده ای نیز سالانه از طریق لاتاری به عنوان سیتیزن آمریکا انتخاب می شوند که این افراد نیز شهروند آمریکایی به شمار می روند.

اقامت و مهاجرت آمریکا

انواع ویزای آمریکا

ویزاهای اقامتی و مهاجرتی مختلفی برای کشور آمریکا وجود دارد. این نوع ویزاها که با توجه به نوع درخواست و زمانبندی اقامت صادر میگردد. ویزای خانواده، ویزای شغلی، ویزای تحصیلی و … از انواع ویزاهای قابل دریافت از کشور آمریکا هستند. چنانچه برای اقامت آمریکا اقدام مینمایید باید بدانید داشتن مدارک علمی، تخصصی و شغلی و نیز رزومه و پیشینه ای مطلوب می تواند در پروسه ی اخذ اقامت آمریکا موثر واقع گردد. لازم به ذکر است کلیه ی این مدارک باید معتبر و قابل استناد و اثبات باشد و هیچ نوع تقلب یا کتمان حقیقت در آن ها مشاهده نشود تا در زمان مهاجرت مشکلی از بابت این موارد پیش نیاید. زبان انگلیسی و مهارت مکالمه به این زبان و ارایه ی مدرک زبان نیز یکی دیگر از نکات قابل توجه در مراحل اخذ اقامت آمریکا است. کلیه ی مدارک بایستی به زبان انگلیسی ترجمه و دارای مهر تایید دادگستری باشند.
تمامی موارد ذکر شده تنها خلاصه ای از روند اخذ اقامت و مهاجرت به آمریکا است. بنابراین پیشنهاد می شود جهت دریافت اقامت آمریکا با مشاورین و وکلای قانونی و مجرب مهاجرت مشاوره شود تا با توجه به شرایط داوطلبین و با در نظر گرفتن تمام مراحل و پروسه ی اخذ اقامت، نسبت به مهاجرت اقدامات لازم انجام گردد.